Alekszandr Tretjakov Az Olimpiai Aranyat Vázolta

Videó: Alekszandr Tretjakov Az Olimpiai Aranyat Vázolta

Videó: Újabb arany az olimpián! 2024, Április

Alekszandr Tretjakov lett a legjobb csontváz atléta, így az orosz csapatot a csapatverseny harmadik helyére hozta.

Alekszandr Tretjakov a legjobb a csontvázban

A szombat (2014. február 15.) nagy nap volt az orosz rajongók számára. Ezen a napon az orosz válogatott a nap végén képes volt az éremtáblázat hetedik helye után azonnal a harmadik helyre emelkedni. Ennek az eseménynek nagyban hozzájárult a késő este kapott aranyérem a férfi csontvázban. A szanki lovas- és bobpályán egyszerre három orosz sportoló küzdött olimpiai éremért: Alekszandr Tretjakov, Szergej Csudinov és Nyikita Tregubov.

Az első helyért folytatott küzdelem a lett és az orosz között bontakozott ki. Már a verseny első napjának végén Oroszország képviselője majdnem egy másodpercig nyert, s ezzel rekordrekordot állított fel. A kudarc csak a harmadik futam során következett be, amikor Tretjakov egy apró hibát elkövetett, és hagyta, hogy a lett atléta, Martins Dukurs passzoljon előre. De négy futam eredménye alapján Alekszandr Tretjakov mutatta a legjobb időt - 3 perc 44, 29 másodperc, ezzel arany dobogót szerzett magának az olimpián.

Érdemes megjegyezni, hogy Alekszandr Tretjakov már sikeresen játszott az orosz válogatottban Vancouverben, ahol sikeresen bronzérmes lett. Az olimpiai győzelem után ő lett az első csontváz-atléta, aki világbajnok is. A másik két orosz sportoló bejutott a legjobb hat közé, megszerezve az ötödik és a hatodik helyet, megismételve a női csontvázcsapat eredményét.