A Portugál Labdarúgó Bajnokság 2018–2019 Eredményei

Tartalomjegyzék:

Videó: A Portugál Labdarúgó Bajnokság 2018–2019 Eredményei

Videó: Megjósolom a 2018-19-es bl-döntő végeredményét! 2024, Március

A portugál labdarúgó-bajnokság (Liga Sagres) rangsorban alacsonyabb rangú, mint Anglia, Olaszország, Spanyolország, Németország, Franciaország és Oroszország hazai bajnoksága. A verseny iránt azonban nézői érdeklődés mutatkozik. Több portugál klub egyszerre hatalmas erőt képvisel, többek között az Európa Kupa-arénában.

A Portugál Labdarúgó Bajnokság 2018–2019 eredményei

A Portugál Bajnokság elit osztályában 34 klub van. Ezek közül talán a leghíresebb a Porto, a Benfica és a Sporting. Ezek a csapatok hagyományosan versenyeznek a bajnoki címért. A 2018–2019-es szezonban az utolsó fordulóig megmaradt az intrika az utolsó helyek elosztásában.

Díjak a Sagres Liga 2018-2019-ben

Lisszabon Benfica lett a 2018–2019-es idény portugál bajnoka. Harmincnégy mérkőzés végén a csapat 87 pontot szerzett. Ugyanakkor a kapott gólok és a kapott pontok közötti különbségek statisztikája a lisszaboni futballisták jelentős fölényéhez vezet más klubok játékosaival szemben. Tehát a Benfica 103 gólt szerzett, de csak 31 gólt kapott. Az ilyen fényes mutatók ellenére a bajnokságot az utolsó fordulóban meg kellett nyerni, mert a Porto (a Benfica örök riválisa) csak néhány ponttal maradt le pontokban. A lisszaboni diadal a torna utolsó öt mérkőzésén elért győzelmeknek köszönhetően volt előre meghatározva, míg a Porto az öt meccs egyikén veszített pontokat, mivel döntetlent játszott a bajnokság utolsó előtti mérkőzésén. Így a Porto 85 ponttal a második maradt az utolsó tabellán.

A portugál bajnokság bronzérmesei a "Sporting" (Lisszabon) játékosai voltak. Ennek a csapatnak a bajnokság végén a ponttartalék 74 pont volt. A Sagres Liga kezdetétől a Sporting csapatát olyan klubnak tekintették, amely képes versenyezni a portugál futball két óriásával, de a valóságban erre nem került sor.

Helyek elosztása Eurocupákban

A portugál bajnokság hetedik helye az UEFA összesített esélytáblázatában lehetővé teszi a Sagres Liga két csapatának a Bajnokok Ligájában való megmérettetését. A Benfica bajnokként bejut a Bajnokok Ligája csoportkörébe a következő szezonban. A Porto a megszerzett ezüstéremeknek köszönhetően a selejtező szakasztól indul az Óvilág fő európai versenyén.

A bajnokság harmadik helyének köszönhetően a lisszaboni "Sporting" megkapta a jogot, hogy a következő szezonban az Európa Ligában játsszon. A bajnokhoz hasonlóan a Sporting is egyenesen bejutott az UEL csoportkörébe. Egy másik portugál csapat, amely a bajnokság végén megszerezte az Európa Liga játékjogát, a Braga volt. Ez a klub mindössze 67 ponttal maradt el az első három mögött.

A szezon vesztesei

A portugál bajnokság utolsó három helyét az alsó osztályba sorolják. Sőt, nincsenek átmeneti mérkőzések a portugál futball elitjében maradás jogáért. A Feirency katasztrofális szezont élt meg. A csapat harmincnégy mérkőzésen csak húsz pontot szerzett, és megérdemelten maradt a döntő asztal utolsó helyén. A 28 ponttal rendelkező Nacional a 16. pozícióban van. Ez az eredmény hozzájárult ahhoz is, hogy a klub kijutott a portugál bajnokságba az alábbi osztály által. A 2018–2019-es szezon másik vesztese a Shawish klub volt (32 pont és a rangsor 15. helye).