Ki Viktória Komova

Videó: Ki Viktória Komova

Videó: Viktoria Komova FX AA London 2012 2024, Április

Komova Viktoria Alekszandrovna tizenhét éves korában meglehetősen sikeres orosz tornász, és Oroszország kitüntetett sportmestere. Victoria ezüstérmet nyert a londoni olimpián. Ennek a törékeny külsejű lánynak hatalmas számú címet sikerült megszereznie.

Komova Viktória 1995. január 30-án született egy torna családban. Victoria édesanyja (Vera Kolesnikova) a művészi torna kitüntetett sportmestere, édesapja (Alexander Komov) a művészi torna sportmestere. Édesanyám volt az, aki elkezdte adni az első leckéket az ötéves Vikának. Amikor a lány hétéves volt, Vera Kolesnikova egy sikeres edző duetthez vezette, Olga Bulgakova és Gennagyij Elfimovhoz.

2008-ban a Saint-Jose-i nemzetközi versenyeken Vic lett a harmadik az összes körben, az első két helyet elveszítette Samantha Shapiro és Rebecca Bross. De a Mihail Voronin-kupán ennek a fiatal sportolónak nem volt egyenrangú a padlógyakorlatban, a körben és a boltozatban. A Japánban rendezett juniorok közötti világbajnokságon Viktóriának egyszerre öt érmet sikerült megnyernie: három aranyat (párhuzamos rudak, körös-körül, rönk), egy ezüstöt egy ugráshoz és egy bronzot a padlógyakorlathoz.

2009-ben Finnországban került megrendezésre az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál. Vika ezúttal csak a padlógyakorlatokban maradt érem nélkül, ahol a hatodik helyet szerezte meg. De egyszerre három aranyat szerzett a sokoldalú, csapatbajnokságért és az egyenetlen rudakért, ezüstöt a rönkökön végzett gyakorlatokért és a bronzot a boltozatért.

2010-ben Victoria korának megfelelően átjutott az orosz bajnokságra, és a nők között a kedvencek státusában volt. Az első gyakorlatban Vika Komova ezüstöt vett fel, de a gerendán és az egyenetlen rudakon nem volt egyenlő. Általánosságban elmondható, hogy ennek a fiatal tornásznak a sikerei sokáig felsorolhatók, és mindezt megérdemelte saját munkájával és nagy vágyával, hogy vezetővé váljon.

Victoria jó eredményt mutatott a londoni olimpiai játékokon, és aranyéremmel számolt az összes körben. A boltozatban nyújtott saját teljesítménye azonban cserbenhagyta. A készülékeken végzett teljesítmények (boltozat, padlógyakorlat, gerenda és párhuzamos rudak) eredményei szerint Komova 61, 973 pont eredményt kapott a bíróktól, csak az amerikai Gabrielle Douglas ellen veszített. A döntőben Vika kétszer is elvesztette az egyensúlyát, és a legutolsó - nyolcadik helyet szerezte meg. A fiatal tornász, akinek nem sikerült aranyat nyerni, elismerte, hogy nem volt teljesen magabiztos a karrier folytatásában.