Hogyan Játszott Svájc A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: Hogyan Játszott Svájc A 2014-es FIFA Világkupán

Videó: FIFA 14 - "All Skill Moves" Tutorial ᴴᴰ + Controller Animation | PS3 / XBOX360 2024, Lehet

A 2014-es brazíliai FIFA-világbajnokságra a svájciak nagyon magas színvonalú és versenyképes listával rendelkeznek Európa számos vezető klubjában játszó futballistákról. Ezért remélték a svájci válogatott rajongói csapatuk sikeres szereplését a tornán.

Hogyan játszott Svájc a 2014-es FIFA világkupán

A 2014-es világbajnokság sorsolása külön reményeket adott a svájci szurkolóknak. A svájci futballisták a bajnokság egyik leggyengébb csoportjába tartoznak (E kvartett). A svájci válogatott riválisa a bajnokság első három mérkőzésén ecuadori, francia és hondurasi volt.

Nagyon fontos volt a svájci válogatott első meccse az ecuadori csapat ellen. Az európaiak elég érdekes futballt mutattak. Ezenkívül a svájci futballisták nyerő akaratot és sportos jelleget mutattak. Ez volt az első erős akaratú győzelem a tornán. A meccs folyamán vereséget szenvedő Svájc 2 - 1-es góllal győzte le a riválisokat. A győztes gól már a svájci futballisták utolsó támadásában született.

A svájci játékosok nem követelhetik eszközként a második mérkőzést. Tehát, legyőzve 2–5-re kikaptak a francia válogatottól. Ugyanakkor a svájci játékosok öt góllal alulmaradtak a találkozó során. Ez a vereség azonban megtartotta a rájátszás szakaszának elérésének esélyét. Svájcnak a csoportkör utolsó mérkőzésén meg kellett győznie Hondurast.

A svájciak gond nélkül megküzdöttek a hondurasiakkal. Shakiri ezen a találkozón felvillantotta képességeit, aki mesterhármast ért el. Svájc magabiztos 3 - 0 győzelme az E csoport második helyéről a rájátszásba viszi az európaiakat.

Az 1/8-as döntőben Svájc találkozott az argentin válogatottal. Csak a második hosszabbításban sikerült a bajnokság jövőbeli döntőseinek megszereznie a játék egyetlen gólját. A svájciak azonban visszaszerezhetik. Jó esély volt, de az egyik epizódban a léc mentette Argentínát a hosszabbítás utolsó perceiben.

Svájc utolsó veresége az 1/8-os döntőben felzaklatta a játékosokat. Azonban már most is méltónak tekintik a csapat általános teljesítményét a tornán. A szurkolók imádták a svájci válogatott teljesítményét. Néhány meccsen az európaiak nagyon magas színvonalú focit mutattak.