2014. évi FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Japán - Görögország

Videó: 2014. évi FIFA-világbajnokság: Hogyan Játszották A Játékot Japán - Görögország

Videó: 2014-es Világbajnokság legjobb pillanatai 2024, Április

Június 19-én Natal városa adott otthont a világbajnokság következő mérkőzésének a C csoportban. A második fordulón belül Japán és Görögország csapata találkozott. Mindkét csapat veszített a világbajnokságon, Brazíliában, így a második forduló mérkőzése minden csapat számára nagyon fontos volt.

2014. évi FIFA-világbajnokság: hogyan játszották a játékot Japán - Görögország

A játék nyugodtan kezdődött. Sem a japánok, sem a görögök nem tervezték az ellenfél azonnali elnyomását. A nézőnek ilyen benyomása volt a meccs első percei után. Ha volt egy edzőcél egy gyors labda érdekében, akkor nyilvánvalóan mindkét csapatnak nem sikerült teljesítenie. A nap más mérkőzéseihez képest ez a játék unalmas volt. Kevés veszélyes pillanat volt.

Az első félidő hőse a játékvezető volt, aki a 45 perc végén két sárga lapért eltávolította Katsouranis görög válogatott kapitányát. A veszélyes pillanatok közül felidézhető a Honda szabadrúgása, de a görög kapus a helyén volt, és visszaverte a japánok által küldött labdát.

A csapatok a szünetre nulla pontszámmal távoztak, ami egyetlen csapatnak sem tudott tetszeni.

A második félidőben veszélyes pillanatokban a japánoké volt az előny. Szögletrúgás után azonban 60 percen belül ki lehet emelni Hekas fejesét. A japán kapus megmenti a csapatot. Aztán az ázsiaiak heves helyzeteket teremtettek. Így a 68. percben Okubo egy jó passz után néhány méterről nem tudott bejutni az üres kapuba. Ez volt az egész meccs legjobb pillanata. Szörnyű baklövés és nullák maradnak az eredménytáblán. Kicsivel később, 71. percben a japánok ismét kihagyják a gólszerzési lehetőséget. Uchida több méterről elhibázta a célt.

A mérkőzés végeredménye 0 - 0. Ez az eredmény egyetlen csapatnak sem felelt meg. A görögök és a japánok egy-egy pontot szereznek, és csak minimális esélyeik vannak a csoportba való kvalifikációra.