Hol Tartják Az Olimpiai érmeket

Videó: Hol Tartják Az Olimpiai érmeket

Videó: 2020 TOKIÓ / Megjöttünk... 2024, Március

Az olimpiai érmek olyan díj, amelyet sok sportoló évek óta űz. Az ő kedvéért a sportversenyeken résztvevők hatalmas fizikai és erkölcsi erejét költik el. Az érmek átvételének elve elég világos. De a hétköznapi embereket gyakran érdekli az a kérdés, hogy hol tartják a díjakat az olimpia előtt és után is.

Hol tartják az olimpiai érmeket

Az olimpiai érem nagyon értékes tétel. És ékszerek szempontjából egyáltalán nem, mivel az aranyérem például nemesfémből, például ezüstből készül, és egy kis aranyréteg borítja. A díj értéke másutt rejlik. Ennek vagy annak a sportolónak és az egész országnak a győzelmének és sikerének szimbóluma. Ezért különleges módon kell tárolni.

Az olimpiai játékok kezdetéig a díjakat a fogadó ország védelme és ellenőrzése alatt tartják. Például a 2012-es londoni sportesemények érmeit a Tower of London kapja. A megbízható tároló riasztókkal, videomegfigyeléssel és más szintű védelemmel van ellátva. Ezenkívül éjjel-nappal figyelik őket.

Miután a dobogón díjazta a sportolókat, mindegyikük saját használatra veszi el az érmeit. Általános szabály, hogy a díjakat a sportolók hazaviszik, és a saját becsületük falára helyezik, a legszembetűnőbb helyre.

A legtöbb esetben a már meghalt sportolók által kapott olimpiai érmeket hozzátartozóik a Sportmúzeumba viszik át. Ott riasztásvédelemmel ellátott speciális vitrinekben tárolják őket.

Az első érem sorsát, amelyet Hermann Weingartner tornász kapott az olimpiai rúdugrás 1896-os megnyerése miatt, ellopták a Japánban található Sportmúzeumtól. 68 g súlyú díj volt, átmérője körülbelül 50 mm volt. Harmadik kézen keresztül jutott el a Múzeumba. Amikor az első olimpiai bajnok 1896-ban elhunyt, családja 1964-ben díjazott trófeaként adományozta az érmet Yukio Endo japán tornásznak. Ezt követően átadta ezt az érmet a Múzeumnak. Ott egy záratlan cellába helyezték, amely teljesen védtelen volt a betörésektől. Ennek eredményeként ellopták az érmet.