Milyenek Voltak A Vancouveri Olimpiai Játékok

Videó: Milyenek Voltak A Vancouveri Olimpiai Játékok

Videó: Complete Vancouver 2010 Opening Ceremony - Vancouver 2010 Winter Olympics 2024, Április

2010. február 12. és február 28. között a XXI. Téli olimpiai játékokat rendezték Kanadában, Vancouver városában. Ezeket a két hét alatt számos sportesemény töltötte meg. A résztvevők és a nézők hősök és tanúk lettek a győzelmek és vereségek, a doppingbotrányok, az olimpiai érmekért folytatott küzdelem és sajnos még a tragikus események miatt is. Ez az olimpia az orosz csapat számára volt a sikertelen a játékok történetében.

Milyenek voltak a vancouveri olimpiai játékok

A vancouveri olimpiai játékokat kezdettől fogva abszurd tragédia jegyében rendezték: még a játékok megnyitója előtt a bobpályán több sportoló is megsérült, a grúz csapatból pedig egy fiatal ígéretes sportoló, Nodar Kumaritashvili. meghalt, miután becsapódott egy fém tartóba. Ezért az olimpia nyitóünnepsége egy perces csenddel kezdődött.

De aztán az események a tervek szerint alakultak, a túl meleg időjárás és a globalizáció ellen tiltakozó tüntetők és sztrájkolók problémái ellenére. Már másnap megkezdődtek a szokásos olimpiai hétköznapok, megtörténtek az első hivatalos versenyek - ugrás a K-90 ugródeszkáról, amelynek döntőjében a svájci Simon Ammann nyert, aki megnyitotta az érmek pontszámát Vancouverben.

Az orosz síelők nem nagyon kezdték a teljesítményüket, ennek eredményeként csak a negyedik helyet szerezték meg, amit az edzők a síviasz gyenge választékával magyaráztak. Az orosz csapat első olimpiai érmét Ivan Skobrev gyorskorcsolyázó szerezte meg, aki 5 km-es távon a harmadik helyet szerezte meg.

Az orosz csapatot továbbra is kudarcok kísértették: a kétharcos Nijaz Nabejev, akire nagy reményeket fűztek, a vér hemoglobinszintjének emelkedése miatt eltávolították a versenyből. A finnekkel való legelső meccsen az orosz hokisok 1: 5-re veszítettek és gyakorlatilag azonnal kiestek az érmekért folytatott harcból. Hosszú évek óta először nem volt orosz sportoló a sportpárosok versenyében.

Az első aranyat Oroszország számára csak az olimpia 5. napján Nyikita Krjukov és Alekszandr Panzsinszkij sprinter síelők szerezték meg. A műkorcsolyában aranyat jósló Evgeni Plushenko csak a második helyet szerezte meg, ami szintén kellemetlen meglepetéssé és hosszú viták okává vált. A sikert jégtáncosok, a csapat sprintjének síelői, a biatlonisták és a szánkózás kísérték, akik még néhány érmet tettek hozzá az orosz válogatott gyűjteményéhez. Az orosz sport történetében először Ekaterina Ilyukhina nyert aranyérmet a snowboardban. A nem hivatalos csapatversenyen az orosz válogatott csak a 11. volt az olimpiai érmek számát tekintve.

Az olimpiai játékok záróünnepségén Vancouver átadta a stafétabotot Szocsi orosz városának. Reméljük, hogy a következő olimpia, amelyet 2014-ben rendeznek, több szerencsét és érmet hoz sportolóinknak.